Stagnace a pády. Statistika Podzim 2021

Česká chatová scéna XIII.

Pravidelné statistické šetření návštěvnosti českých klasických chatů samozřejmě pokračovalo průzkumem a sběrem dat v příslušném období. A tak jsou tu výsledky letošního druhého šetření Statistika Podzim 2021.

Na AzaŽurnálu sledujeme v pravidelných intervalech návštěvnost českých chatů a komunitních portálů již od jara roku 2016. Statisiky vznikají vždy dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Tento průzkum probíhal ve standardech posledních let, byly sledovány tři segmenty (Portál, Chat a Chat s vyloučením sex kategorií). Průzkum probíhal vždy v chatovém primetimu a zahrnuje období 21 dnů, kdy všechny jednotlivé dny v týdnu jsou stejnoměrně zastoupeny. Samozřejmě jako vždy byly eliminovány určité anomálie, jako státní svátky apod.

Statistika Podzim 2021 – Segment PORTÁL

Segment Portál zahrnuje celkovou návštěvnost všech jednotlivých služeb, které poskytuje daný web. Při sběru dat se vychází z počtu přihlášených uživatelů na jednotlivé sledující stránky, tato data je možné posbírat ze třech portálů – XChat, Chatujme a Líbímseti.

Statistika Podzim 2021 - Segment PORTÁL
Statistika Podzim 2021 – Segment PORTÁL

Jak vidíme z čísel, tak jako jediný portál si polepšilo Chatujme, když nyní na podzim vzrostla jeho návštěvnost jak oproti minulému jarnímu šetření, tak i meziročně. XChat, jenž provozuje společnost 42ideas s.r.o., je v soustavném a trvalém poklesu. Tento legendární server si pohoršil jak v meziročním srovnání, tak i oproti průzkumu probíhajícímu letos na jaře. Stejně je na tom další legenda jménem Líbímseti, i tady se jedná o dlouhodobý trvalý pokles, ovšem jak uvidíme z dat z dalších sledovaných segmentů, zde se jedná už opravdu o katastrofu.

Statistika Podzim 2021 – Segment CHAT celkem

V segmentu „CHAT celkem“ je sledován počet návštěvníků jednotlivých portálů, kteří se nacházejí na službě chat, tedy jsou přímo v chatovacích místnostech. U tohoto segmentu je již možné získat data ze všech v současnosti provozovaných relevantních českých chatovacích serverů. Českých klasických chatů je momentálně pět – XChat, Chatujme, Chat.cz, Líbímseti a SuperPokec (SP).

Statistika Podzim 2021 - Segment CHAT celkem
Statistika Podzim 2021 – Segment CHAT celkem

Tabulka nám ukazuje, jaký je propastný rozdíl mezi počtem chatujících na XChatu a ostatních chatech. Jak ovšem uvidíme z dalších čísel, pak je tomu předně proto, že na XChatu je naprosto dominantní kategorií, kde se shlukuje převážná většina uživatelů, erotika a sex. XChat si v celkové návštěvnosti služby chat polepšil oproti minulému průzkumu, v meziročním srovnání ovšem vykazuje horší čísla.

I v tomto segmentu si celkem úspěšně vede Chatujme, od minulé statistiky si sice pohoršilo, oproti minulému roku se ale nachází stále v příjemném plusu. Chat provozovaný Pavlem Francírkem Chat.cz si v podstatě udržuje totožnou návštěvnost během posledních tří průzkumů. O katastrofě jménem Líbímseti již byla řeč, a nyní to vidíme i na číslech, kdy se tento chat dokonce propadl až na čtvrté místo, právě za Chat.cz. SuperPokec už přežívá, jak vidíme, jen silou vůle, čísla ve srovnání s jarem jsou téměř stejná, v meziročním srovnání z už tak chabé návštěvnosti ještě o něco více spadnul.

Statistika Podzim 2021 – Segment CHAT neero

Statistika Podzim 2021 - Segment CHAT neero
Statistika Podzim 2021 – Segment CHAT neero

U XChatu vidíme přesně to, o čem jsme již psali, ač počet uživatelů celkem na chatu mírně stoupl, pak v segmentu bez kategorií sex a erotika, tedy dá se říci v návštěvnosti „slušných“ místností, oproti jarnímu průzkumu počet návštěvníků poklesl. Oproti minulému podzimu se ale i tak jedná o navýšení.

Chatujme zde kopíruje předešlou tabulku, i v segmentu „slušných roomek“ si oproti jaru pohoršilo, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku má ovšem stále vyšší počet návštěvníků. Líbímseti i v tomto segmentu dokresluje a podtrhává již zmiňovanou katastrofu, neb se začíná blížit dokonce velmi nízkým číslům SuperPokecu, který provozuje Jan Bezděk.

Závěrečné zhodnocení AzaŽurnálu

Zdá se, že chatovací portály a kumunitní servery v Česku dosáhly svého dna. Už pomalu nemají kam moc klesat a padat, i přesto se tak děje. O nějakém větším uživatelském zájmu a zvyšující se návštěvnosti si mohou nechat jen zdát. Koneckonců i poměrně slušné výsledky Chatujme stojí pouze na migraci uživatelů z již zaniklých služeb Diskutníci a Lidé.cz. Tudíž české chatovací portály buď stagnují či dále padají do hlubin. A dovolíme si predikovat, že tento trend bude trvalý.

AzaŽurnál
Obrázky: Pixabay; AzaŽurnál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *