Statistiky internetu Září 2021 – StatCounter

Po dvou měsících tu máme opět pravidelné Statistiky internetu. Tak se pojďme podívat, jak se v září 2021 dle společnosti StatCounter, dařilo jednotlivým subjektům v nekonečném oceánu internetu. A jako obvykle porovnáme zde na AzaŽurnálu výsledky v celosvětovém měřítku s tím, jak si internetoví hráči vedli v rybníčku zvaném Česká republika. Dnes se nezaměříme na jednotlivé platformy (minule jsme se věnovali pouze mobilním statistikám), nýbrž to vezmeme celkově a komplexně. Tudíž zahrneme všechna zařízení, tedy od mobilu, přes tablet, až po desktop.

Statistiky internetu – Prohlížeče

Statistiky internetu - Prohlížeče celosvětově
Prohlížeče Svět
Statistiky internetu - Prohlížeče Česká republika
Prohlížeče Česká republika

Na poli prohlížečů je dlouhodobě jediný lídr, ať už se jedná o celý svět či Českou republiku. Ano, je to Google Chrom. Ta procentuální čísla se v Česku a ve světě naprosto shodují. Pak jsou tu už ale rozdíly na dalších příčkách. Daleko více je celosvětově používáno Safari. U nás je velmi oblíbený Firefox, který se v ČR umísťuje hned na třetí pozici za duem Chrom a Safari. Přitom ve světě je to až čtvrtý nejoblíbenější prohlížeč za Microsoft Edge, který je i tak téměř dvakrát více používaný v Česku než ve světě. I páté a šesté místo se liší, ve světě je lepší Samsung Internet, u nás se těší větší oblibě zase Opera.

Operační systémy

Operační systémy celosvětově
Operační systémy Svět
Operační systémy Česká republika
Operační systémy Česká republika

Co se týče operačních systémů, tak i zde panují značné rozdíly. V Česku dominuje Windows, ve světě je ovšem nejpoužívanějším operačním systémem celkově na všech platformách Android. Následné pořadí a čísla je již podobné, iOS a OS X. U nás je následně populární i Linux.

Statistiky internetu – Vyhledávače

Statistiky internetu - Vyhledávače celosvětově
Vyhledávače Svět
Statistiky internetu - Vyhledávače Česká republika
Vyhledávače Česká republika

Ve vyhledávačích je dlouhodě zřejmé, že rozdíly musí existovat, neboť tu máme národní vyhledávač Seznam. Ten v Česku ukrajuje podíl naprosto dominantnímu Googlu, je používán ve více než 13 procentech. Pod třemi procenty je Bing, jak celosvětově tak u nás.

Sociální sítě

Sociální sítě celosvětově
Sociální sítě Svět
Sociální sítě Česká republika
Sociální sítě Česká republika

Facebook je naprostou jedničkou v oblasti sociálních sítí, jak u nás, tak ve světě, to nikoho nepřekvapí. Dále už ale existují odlišnosti. V České republice je velmi oblíbený Pinterest, který zaujímá druhé místo před Twitterem, a to se značným náskokem. Celosvětově je pořadí prohozené, když obě sociální sítě vykazují podobné prucentuální výsledky. Na čtvrtém místě je na obou frontách YouTube.

AzaŽurnál
Zdroje a obrázky: StatCounter; remix Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *