Webhosting v Česku – Přehled hostingů 2021

Připravili jsme pro Vás přehled webhostingů v České republice. Neznamená to, že se jedná u všech o domácí společnost, webhosting v Česku musí plně působit, tedy nutným parametrem pro výběr byla ta skutečnost, že musí být kompletně v češtině i s českou podporou. Nakonec se nám jich zde sešlo 23, což je myslíme slušný počet pro Vaší inspiraci a snad si mezi nimi vyberete.

Webhosting v Česku

Ebola

eBola - Webhosting v Česku

Ebola.cz patří mezi stabilní poskytovatele webhostingových služeb v České republice. Historie prostějovské společnosti sahá až do roku 1999, kdy instalovala a spravovala servery pro firemní klientelu. Od roku 2007 se naplno věnuje poskytování hostingu. Hosting Ebola je mnoha uživateli a léty prověřený stabilní webhosting. Jeho specializací je v současné době nabídka multihostingu.

Wedos

Wedos - Webhosting v Česku

Wedos je nejprodávanější webhosting v Česku a to zejména díky své nejlevnější variantě „NoLimit“ s těmi nejzákladnějšími parametry, se kterými si však nenáročný uživatel vystačí. I v případě, že hledáte výkonnější hosting, nešlápnete vedle s vyšším tarifem „NoLimit Extra“. Jde o komplexní řešení, které je vhodné pro uživatele, které chtějí na jednom webhostingu provozovat více webů a zároveň nedělat kompromisy co se výkonu týče.

Český hosting

Český hosting

Český hosting je velmi kvalitní a stálý hosting. Garantuje dostupnost 99,95 procent, rychlé SSD disky, e-maily, statistiky, neomezené přenosy a 25 GB úložného prostoru. Hosting splňuje všechny parametry, které od Hostingu očekáváte a podpora je opravdu rychlá a vstřícná.

ONEbit

Onebit

Onebit je dostačující hosting pro většinu webových projektů. Díky možnosti mít více aktivních domén si navíc můžete dovolit hostovat až čtyři různé weby na jednom hostingu bez navýšení ceny. Ačkoli jsou zde oproti konkurenci mírné nedostatky v parametrech, v praxi to nemá výrazný vliv. Jde o webhosting s velmi kvalitní podporou a s nevšední možností vyzkoušení hostingu po dobu 60 dnů zdarma.

Active 24

Active24

Active24 je ideální volba pro netechnické lidi, kteří chtějí hosting a nechtějí příliš procházet parametry etc. Své služby nabízí už i na západ od ČR, má přes 100 000 zákazníků. Své si najdou živnostníci a menší firmy, kteří potřebují spustit web pro své podnikání. Zákaznická podpora funguje i o víkendu. Mají nejpodrobněji zpracovanou dokumentaci k WordPressu. Pokud stále váháte, Active24 nabízí 14 dní během kterých můžete otestovat svůj web a pokud zjistíte, že vám hosting nevyhovuje, můžete požádat o vrácení peněz.

Forpsi

Forpsi

Forpsi patří mezi nejstarší poskytovatele webhostingu v ČR a aktuálně patří mezi největší registrátory domén s koncovkou .CZ. Nabízí řadu tarifů, z nabídky si vyberete, ať již začínáte a hledáte svůj první hosting pro WordPress nebo jste větší firma a hledáte prostor pro náročnější aplikace.

Savana

Savana - Webhosting v Česku

Savana je skvělou službou pro webmastery, kteří nechtějí dělat kompromisy. Díky rychlým SSD diskům a prémiovým parametrům bude váš web rychlý, i když bude náročný na výkon. Obsluha webhostingu je dostatečně jednoduchá a vše je intuitivní. Jestliže hledáte kvalitní hosting pro velký web, pak je Savana tím správným kandidátem.

Váš hosting

Váš hosting

Váš hosting je hostingová společnost, která se plně specializuje na serverová řešení a také webhostingové služby. Mezi jeden z nabízených tarifů patří WordPress hosting. Ten je vyladěný na míru tomuto redakčnímu systému, pro který je zde mnoho věcí automatizováno.

Webzdarma

Webzdarma

Webzdarma patří mezi nejznámější české webhostingy, kde si můžete uložit své webové stránky zdarma na množství subdomén. V březnu 2010 spustil Webzdarma vlastní redakční systém usnadňující správu webů na tomto hostingu. Nabízí samozřejmě i placené tarify bez vkládané reklamy.

Endora

Endora

Poskytovatel freehostingových služeb na doménách i subdoménách, se statistikami, cronem, editací DNS a instalací redakčních systémů (Drupal, WordPress, Joomla, PHP-Fusion a jiné) na jedno kliknutí. Nabízí samozřejmě i placené programy za velmi příznivé ceny. Uživatelé si u Endory cení právě především cenové dostupnosti, rychlosti a technické podpory. Pokud je vaším cílem mít zdarma, nebo za co nejnižší poplatek funkční web, jde o ideální řešení bez zbytečných kompromisů.

Zikum

Zikum

Zikum.cz má ve svém sloganu „Internet pod jednou střechou“. V tomto duchu vám nabízí Internetové aplikace, Webhosting, Serverhosting, Registraci domén, SSL certifikáty, Profimailing a další související služby. Zikum se zabývá tvorbou internetových aplikací a prezentací všech velikostí.

Web4u

Web4u

Web4u ocení náročnější klienti kteří vyžadují smluvní garanci dostupnosti nebo denní zálohování. Dále více databází od MySQL, Maria DB nebo PqSQL. Ostatní zákazníky by mohla oslovit jednoduchá nabídka tarifů a nástroj pro instalaci WordPressu a dalších nástrojů.

Czechia

Czechia - Webhosting v Česku

Czechia nadchne velmi jednoduchou instalací WordPressu. Firma je také oblíbená u vývojářů a pokročilejších uživatelů, její tarify nepatří k nejlevnějším. Vše dohání v bezpečnosti, ať už zvýšeným zabezpečením domén DNSSEC, DKIM nebo také nabízí vzdálený SSH přístup k webhostingu.

Tele3

Webhosting v Česku - TELE3

TELE3 nabízí cenově příznivé hostingové plány, které jsou plně přizpůsobitelné a nabízejí některé skvělé funkce pro pokročilé uživatele a vývojáře. Od svého založení v roce 2005 se společnost TELE3 stala dobře zavedeným poskytovatelem hostingu v České republice. Provozují více než 200 serverů umístěných v českých datových centrech a jejich nabídky, které je odlišují, zahrnují SEO hosting a bezplatný hosting.

Gigaserver

Gigaserver

Gigaserver nabízí jednoduché solidní hostingové služby, které zahrnují bezplatné SSL certifikáty a neomezenou šířku pásma. Gigaserver je česká dceřiná společnost firmy Seonet Multimedia a nabízí hostingové služby od roku 2005. Jejich registrace domén a hostingové služby webových stránek jsou vhodné pro základní a malé firmy a přestože nemají dostatek pokročilých funkcí, jsou dobrou volbou pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na základních webových stránkách.

WP Neuron

WP Neuron - Webhosting v Česku

WP Neuron je WordPress web hostingová společnost se sídlem v České republice. Nabízí také vývoj na zakázku a designové služby. Česká web hostingová společnost WP Neuron dle svých slov poskytuje ty nejlepší WordPress hostingové služby velkému počtu zákazníků různé úrovně. Ať už jste malá společnost, která hledá spolehlivého hostingového partnera, nebo plodný vydavatel, který potřebuje hosting webových stránek s vysokou návštěvností, tato společnost má infrastrukturu a zkušenosti, díky kterým splní všechny vaše požadavky.

Blueboard

Blueboard

Blueboard je český poskytovatel multihostingu, serverů a služeb spojených s doménami. Je součástí seznamu 20 největších hostingových společnosti v ČR. Blueboard česká hostingová společnost s nabídkou multihostingových řešení pro malé a středně velké podniky. Tento poskytovatel mimo jiné také působí v Bulharsku, Brazílii, Vietnamu a na Slovensku. Je součástí seznamu 20 největších hostingových společnosti v ČR.

Ignum

Ignum - Webhosting v Česku

Ignum je český poskytovatel hostingu se servery v datovém centru typu Tier III. Nabízejí 24/7 podporu a prémiové cenové plány. Společnost Ignum byla založena v roce 2000. Jako dlouholetá společnost ve světě hostování webových stránek hostovali více než 160 000 domén . Webové stránky této české společnosti jsou k dispozici v českém jazyce.

Hukot

Hukot - Webhosting v Česku

Hukot nabízí jeden z nejlevnějších webhostingu v ČR. U některých tarifů nabízí bezplatnou asistenci pro převedení webových stránek. Tuto službu u většiny konkurentů nenajdete. Vývojáři ocení možnost rovnou si vybrat hosting, který nabízí balíčky WordPress multisite, tedy skupiny webů se společným jádrem WordPressu, které např. sdílí šablonu.

Websupport

Websupport

Původem slovenská společnost Websupport vstoupila na český trh v roce 2011 a celkem úspěšně se zařadila po bok stávajícím a zaběhlým webhostingům. A to navzdory faktu, že nepatří k nejlevnějším alternativám.

Free-host

Free-host

Free-host si ukousl na českém webhostingovém trhu jen poměrně malý podíl. Přesto si zaslouží zmínku. Nabízí totiž dva cenově velmi výhodné tarify a jeden bezplatný.

Stable

Webhosting v Česku - Stable

Stable začal poskytovat své služby v roce 2001. V roce 2011 sloučila zakládající společnost služby Otoman.cz, Stable.cz a Endora.cz. Nyní českým zákazníkům nabízí levný webhosting se spoustou extra nabídek. Česká společnost Stable.cz sídlí v Jablonci nad Nisou a vlastní datové centrum stupně TIER 3. Doposud zaregistrovala přes 20 000 domén pro více než 15 000 zákazníků, kteří mají k dispozici i SSL certifikát. Ačkoliv se firma zaměřuje na e-shopy s vysokou návštěvností, zabývá se i mediálními stránkami.

BEST hosting

Best hosting

Profesionální webhosting a registrace domén. Virtuální servery, hosting, domény a ostatní hostingové služby provozované v moderním datacentru se zálohovanou konektivitou. Správa serverů a další služby. Moderní nové blade technologie.

Typy hostingu

Sdílený webhosting

Základní typ webhostingu. Zjednodušeně řečeno sdílený webhosting je služba, která umožňuje většímu množství zákazníků mít své stránky na jednom fyzickém serveru. Váše stránka tak využívá společný hardware i software. Pokud web nevyužívá velké množství prostředků je tato forma webhostingu ideální, jelikož je finančně nenáročná. Jen velmi malé množství internetových stránek totiž dokáže využít plnou kapacitu, pro kterou je sdílený webhosting teoreticky konstruován.


Multihosting

Multihosting je webhosting několika domén 2. řádu v rámci jednoho účtu. Jeho obliba vzrostla zejména kvůli lidem s několika menšími stránkami nebo microsites.


Virtuální server

Virtuální privátní server, což je nejčastěji využívaná forma, je server běžící na virtualizovaném hardware provozovaný hostingovou službou. VPS běží na stejném fyzickém stroji jako virtuální server ostatních zákazníků a je v mnoha ohledech funkčně ekvivalentní se samostatnými fyzickými počítači. Poměr výkonu a ceny však není kvůli větší režii tak dobrý jako u předchozích řešení. Je vhodný zejména pro uživatele se znalostí Linuxu a pro hosting jiných než webových služeb


Managed server

Managed server poskytuje zákazníkům maximální výkon, izolaci od vlivu ostatních zákazníků a možnost provozovat řešení v konfiguraci podle svých potřeb. Managed servery jsou řešením, které dokáže splnit většinu individuálních potřeb zákazníků náročných internetových projektů. Managed servery mohou být buď fyzické nebo virtualizované a stará se o ně technická podpora pronajímatele serverů.


Dedikovaný server

Dedikovaný server je pronajatý hardware od poskytovatele do užívání zákazníka. Za funkčnost a opravy serveru ručí poskytovatel. Obvykle dedikovaný server zůstává v datovém centru poskytovatele a zákazník k němu nemá fyzický přístup. Důležitou vlastností dedikovaného serveru je vlastní unikátní IP adresa.


Server housing

Server housing je případ serverhostingu, kdy se nejedná o pronajatý server, ale zákazník svůj vlastní server umístí do datacentra. To se stará pouze o připojení serveru k internetu a běh datacentra. Vše zbylé je na zákazníkovi. Jde o nejlevnější variantu serverhostingu.


Cloud hosting

Cloud hosting je metoda používání online virtuálních serverů, které lze podle přání vytvářet, modifikovat a mazat. Zdroje, jako jsou CPU jádra a paměť, alokuje cloudovým serverům fyzický server, který je hostí, a může být nakonfigurován podle toho, jaký zvolí vývojář operační systém a doprovodný software. Cloud hosting se může použít pro hostování webů, odesílání a ukládání emailů, nebo k distribuci webových aplikací a jiných služeb.

AzaŽurnál

Úvodní obrázek: Pixabay

4 komentáře: „Webhosting v Česku – Přehled hostingů 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *