Návštěvnost českých webů. Seznam a Novinky dominují.

V dnešních statistikách zůstaneme na domácí internetové scéně. Podíváme se na návštěvnost českých webů dle jednotlivých kategorií. Všechna data se váží k 6. srpnu.

Návštěvnost českých webů

U všech statistik budeme sledovat reálné návštěvníky, tedy počet unikátních návštěvníků na jednotlivých portálech. A začněme přehledem.

Domény

Návštěvnost českých webů - Domény

Dle jednotlivých domén je lídrem českého internetu seznam.cz, dále jsou to novinky.cz a seznamzpravy.cz, což je v podstatě také Seznam. Následují idnes.cz a super.cz.

Pohlaví

Návštěvnost českých webů - Pohlaví

Co se týče pohlaví, tak zde je situace naprosto vyrovnaná, tedy půl na půl. Ženy a muži na českém internutu vykazují návštěvnost v rozdílech desetin.

Věk

Podíváme se na to, jaká je věková struktura návštěvníků českého internetu.

Věková struktura návštěvníků českého internetu

Nejpočetnější skupinou tvořící návštěvnost českých webů je věková kategorie 55+, následuje kategorie 35 – 44 a věková skupina 25 – 34 let. V závěsu jsou uživatelé ve věku 45 – 54 a teprve pak přichází na řadu skupina 15 – 24. Internet tedy, jak vidíme, není doménou mladých, naopak nejpočetnější skupiny se rekrutují ze segmentu starších návštěvníků.

Návštěvnost českých webů – Provozovatelé

Návštěvnost českých webů - Provozovatelé

Mezi provozovateli je situace věru jasná, jednoznačným lídrem je tu Seznam.cz, a to s obrovským náskokem před Mediální skupinou Mafra.

Zpravodajské portály

Návštěvnost - Zpravodajské portály

SeznamZprávy a Novinky zcela jasně ovládají segment Zpravodajství. Do první desítky se nevešly portály jako Forum24, které je co do počtu reálných návštěvníků až na 13. místě, anebo Echo24, které je patnácté. A takový Respekt uzavírá první dvacítku.

IT servery, mobilní a digitální technologie

Návštěvnost - IT servery, mobilní a digitální technologie

V tomto segmentu má nejvíce unikátních návštěvníků rubrika Internet a PC na Novinkách. Další pořadí tvoří Živě, Lupa a Technet na iDnesu.

Bulvární magazíny

NávŠtěvnost - Bulvární magazíny

Na bulvární scéně zaujímá první místo Super.cz, následovaný Extra.cz a bronzová pozice v této kategorii přináleží Blesku.

Návštěvnost českých webů – Závěr

Statistická data návštěvnosti českých webů z přehledu NetMonitoru asi nejsou nijak překvapivá. Rozložení oblíbenosti jednotlivých portálů už tedy známe. Opakujeme, že dnes jsme se zaměřili na „Reálné návštěvníky“, což je ten nejdůležitější údaj, kterým se může ten který web pochlubit. Samozřejmě existují i další metriky, jako Zobrazení stránky, Návštěvnost či Čas. Třeba i na tyto ukazatele v nějaké příští statistice AzaŽurnálu dojde.

NetMonitor – O projektu

NetMonitor je rozsáhlý výzkumný projekt, jehož cílem je poskytnout informace o návštěvnosti internetu a sociodemografickém profilu jeho návštěvníků v České republice.

Zadavatelem projektu je SPIR, realizátorem je společnost GEMIUS, S.A.

Další aplikace na měření návštěvnosti webů

Toplist.cz

Prastarý audit návštěvnosti webových stránek Pavla Francírka. Toplist je tu s námi již od roku 1997.

Google Analytics

Google Analytics je nástroj od společnosti Google, který umožňuje vlastníkům webových stránek získávat statistická data o uživatelích svého webu. Díky této službě je možné sledovat aktuální i historickou návštěvnost, chování uživatelů a jejich vlastnosti; konverze, prodeje a další.

Navrcholu.cz

Tato služba na měření návštěvnosti internetových stránek byla ukončena k datu 31. 1. 2021. Dostupná jsou již pouze historická data před ukončením provozu.

AzaŽurnál
Zdroj a obrázky: Netmonitor

Úvodní obrázek: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *