Mobilní statistiky internetu – StatCounter (červenec 2021)

Posledně jsme se věnovali statistikám čistě ohledně desktopů. Nyní se podíváme na mobilní statistiky internetu, tak jak je nabízí za poslední měsíc, tedy červenec 2021, StatCounter. Opět u jednotlivých segmentů porovnáme celosvětová čísla s těmi domácími, tedy z České republiky. Ještě malá technická poznámka na úvod, AzaŽurnál plánoval uveřejňování statistik jednou za čtvrt roku, to se s tímto druhým pokračováním hned mění, budeme Vás s nimi seznamovat o trochu častěji, a to šestkrát do roka, takže ob měsíc.

Mobilní statistiky internetu – Prohlížeče

Mobilní statistiky internetu - Prohlížeče Svět
Prohlížeče – Svět
Mobilní statistiky internetu - Prohlížeče Česká republika
Prohlížeče – ČR

V oblasti prohlížečů na mobilních zařízeních dominuje, stejně jako v celkových číslech všech zařízení, Chrome. Následuje prohlížeč Safari a Samsung Internet. Dále již jen paběrkují Opera, Firefox a další. Nějaké patrné větší rozdíly mezi Světem a ČR nejsou. Rozdíly existují samozřejmě při srovnání s desktopy, kde Edge či Firefox hrají důležitou roli, v mobilních zařízeních jsou spíše do počtu.

Mobilní operační systémy

Mobilní operační systémy Svět
Mobilní OS – Svět
Mobilní operační systémy Česká republika
Mobilní OS – ČR

Na poli operačních systémů běžících na mobilních zařízeních existující prakticky jen systémy dva, a to Android a iOS. O dalších, snad krom Samsungu se nemá smysl ani zmiňovat. Dominance dvou hlavních hráčů je tu zřejmá a patrná. Opět rozdíly v celosvětových číslech a těch z naší domoviny se nijak výrazně neliší.

Verze operačního systému iOS

Verze operačního systému iOS - Svět - Mobilní statistiky
Verze iOS – Svět
Verze operačního systému iOS - Česká republika - Mobilní statistiky
Verze iOS – ČR

Co se týče operačního systému iOS, pak nejpoužívanější verze se také v celosvětovém měřítku a z domácích luků a háju v podstatě nikterak zvláště neodlišují. Nejpoužívanější verzí je iOS 14.6 následována verzí 14.4. Třetí nejrozšířenější verze je pak 12.5.

Verze operačního systému Android

Verze operačního systému Android - Svět - Mobilní statistiky
Verze Android – Svět
Verze operačního systému Android - Česká republika - Mobilní statistiky
Verze Android – ČR

U Androidu je nejpoužívanější verzí Android 10. Následuje Androuid 11 a Android 9 Pia. Ani zde se nijak zvláťě u nás s celosvětovými čísly nelišíme.

Mobilní statistiky internetu – Vyhledávače

Mobilní statistiky internetu - Vyhledávače Svět
Vyhledávače – Svět
Mobilní statistiky internetu - Vyhledávače Česká republika
Vyhledávače – ČR

V tomto segmentu, stejně jako tomu bylo na desktopech, se situace u nás a ve světě liší. Může za to domácí vyhledávač od Seznamu, ten je v České republice používán na mobilních telefonech téměř v 15 procentech. Tím zaujímá druhé místo po Googlu, třetí je Bing a čtvrté Yahoo. V celosvětovém měřítku dominuje Google ještě více, další pozice jsou srovnatelné, tedy když si odmyslíme Seznam vyhledávač.

Sociální sítě

Sociální sítě - Svět
Sociální sítě – Svět
Sociální sítě - Česká republika
Sociální sítě – ČR

V oblasti sociálních sítí na mobilních zařízeních nemá konkurenci Facebook. V Česku je na druhé pozici velmi oblíbený Pinterest, následován Twitterem a Instagramem. Celosvětově si ovšem Pinterest a Twitter místa prohazují, ve světě je Twitter druhý a až za ním Pinterest.

AzaŽurnál
Zdroj: StatCounter; licence obrázků CC BY-SA
Úvodní obrázek: remix Pixabay

Jeden myslel na “Mobilní statistiky internetu – StatCounter (červenec 2021)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *