Webhosting zdarma. Free hostingy 2021

Dnes se podíváme na varianty hostingu, které vás nebudou stát ani korunu, tedy na webhosting zdarma. V dalších článcích přijdou na řadu hostingy placené. Ukážeme si české freehostingové služby, snad si vyberete.

Co je webhosting

Webhosting, někdy se nazývá zkráceně jen hosting, je pronájem prostoru pro vaše webové stránky. Zjednodušeně řečeno je to místo rezervované pro váš web na cizím počítači, který je neustále připojen k internetu. Takže díky webhostingu mohou být vaše stránky online, i když nemáte sami vlastní server.

Webhosting zdarma

Nejprve si zcela jasně řekněme, že od free hostingu nelze čekat nějaké zázraky. Nepočítejte s automatickými zálohami, mnohdy ani s HTTPS protokolem či přímou podporou, kdy můžete využít pouze fórum podpory. Mnoho záležitostí bude omezeno a budete mít nějakou doménu 3. řádu, což nepůsobí moc profesionálně. Pokud si tedy doménu nedokoupíte, to už sice není tak úplně zdarma, ale i tyto varianty si ukážeme. Dokoupit si k free hostingu i spoustu jiných jednotlivých služeb je samozřejmě v některých případech možné.

Český webhosting zdarma

Zikum – Webhosting zdarma

Zikum - Webhosting zdarma

Hosting zcela zdarma pro soukromé i komerční využití. Na OS Linux nabízí podporu pro PHP skriptování, 1 GB prostoru pro web a 50 MB pro MySQL databázi. Možnost nastavit verzi PHP per virtuální server, nebo adresář (PHP 5.6 – 7.x). Neomezený přenos dat. Novým standardem je podpora provozu na HTTPS s vlastním certifikátem od důvěryhodné autority Let´s Encrypt. Tato varianta webhostingu neobsahuje emailové schránky.

Možnost provozu na doménách 2. řádu s koncovkami: tk, cf, ga, gq, ml, na doménách 3. řádu či též na vlastní doméně.

Endora – Webhosting zdarma

Endora - Webhosting zdarma

Webhosting FREE je varianta služeb, která je zdarma, ale má stale svá omezení. Je vhodná pro nenáročné nebo testavací projekty. Zde dostanete 2 GB prostoru pro web, 30 GB měsíční přenost dat, memory_limit pouze 64MB a max_excution_time 20 sekund. Bez e-mailových služeb a protokolu HTTPS. Ve free verzi se bude vkládat reklama.

Možnost hostovat domény druhého řádu i domény třetího řádu zdarma, neomezeně databází MySQL, k dispozici budete mít i statistiku návštěvnosti. Neomezený počet FTP účtů.

Webzdarma – Webhosting zdarma

Webzdarma - Webhosting zdarma

U verze zdarma získáte 0,5 GB dat diskového prostoru, MySQL databázi 50 MB. Měsíční přenosy dat jsou stanoveny na 1 GB. Podporu PHP 8.0 skriptu a velikost paměti pro PHP 128 MB. I zde najdete možnost nahrání WordPressu na jedno kliknutí. Bez SS certifikátu.

Free web můžete provozovat na doméně třetího řádu a budete muset počítat s vloženou reklamou.

Sweb.cz – Webhosting zdarma

Sweb.cz

Jde o free web Seznamu, tudíž počítejte s umístěním Sklik reklamy. Zdarma získáte 100 MB diskového prostoru a podporu PHP. Adresa třetího řádu bude končit právě na .sweb.cz. K dispozici budete mít i statistiky.

Wedos – Webhosting zdarma

Wedos

WebSite – je jednoduchý Drag & Drop editor, který vám umožní si vytvořit hezké a moderní stránky během několika minut. Ve free variantě budete mít ale pouze 10 MB prostoru na disku. Měsíční přenos dat je 10 GB. Do odvolání možnosti i HTTPS/SSL. Po 3 měsících počítejte s vložením rekamy

Miniweb – Pokud budete mít doménu registrovanou u Wedosu, pak vám nabídnou zdarma základní webhosting pro statické stránky. Prostor na disku budete mít 100 MB. Bez FTP přístupu a též bez PHP skriptů. Jde pouze o statické HTML stránky s editací přes WYSIWYG editor.

Trialhosting

Zoner - Trialhost

Služba je poskytována zdarma předně za účelem testování. Jde o freehostingový projekt společnosti ZONER software a.s. a vznikl pro podporu uživatelů, programátorů a vývojářů, kteří se chtějí seznámit a v ostrém provozu vyzkoušet nejnovější technologii PHP/MySQL popřípadě ASP.NET nebo CMS systém WordPress.

Tele3 – Webhosting zdarma

Tele3

Tady musíte mít již doménu či si ji koupit pri registraci. Doména musí být vedena pod technickou správou Tele3. Budete mít 33 MB prostoru, podporu .htaccess a PHP scriptů, volitelnou verzi PHP (od 5.6 do 8.0) a SSL certifikát Let’s Encrypt. Absence databáze MySQL

Typy hostingu

Na závěr si v obecné rovině roztřídíme typy hostingů.

Sdílený webhosting

Základní typ webhostingu. Zjednodušeně řečeno sdílený webhosting je služba, která umožňuje většímu množství zákazníků mít své stránky na jednom fyzickém serveru. Váše stránka tak využívá společný hardware i software. Pokud web nevyužívá velké množství prostředků je tato forma webhostingu ideální, jelikož je finančně nenáročná. Jen velmi malé množství internetových stránek totiž dokáže využít plnou kapacitu, pro kterou je sdílený webhosting teoreticky konstruován.

Multihosting

Multihosting je webhosting několika domén 2. řádu v rámci jednoho účtu. Jeho obliba vzrostla zejména kvůli lidem s několika menšími stránkami nebo microsites.

Virtuální server

Virtuální privátní server, což je nejčastěji využívaná forma, je server běžící na virtualizovaném hardware provozovaný hostingovou službou. VPS běží na stejném fyzickém stroji jako virtuální server ostatních zákazníků a je v mnoha ohledech funkčně ekvivalentní se samostatnými fyzickými počítači. Poměr výkonu a ceny však není kvůli větší režii tak dobrý jako u předchozích řešení. Je vhodný zejména pro uživatele se znalostí Linuxu a pro hosting jiných než webových služeb

Managed server

Managed server poskytuje zákazníkům maximální výkon, izolaci od vlivu ostatních zákazníků a možnost provozovat řešení v konfiguraci podle svých potřeb. Managed servery jsou řešením, které dokáže splnit většinu individuálních potřeb zákazníků náročných internetových projektů. Managed servery mohou být buď fyzické nebo virtualizované a stará se o ně technická podpora pronajímatele serverů.

Dedikovaný server

Dedikovaný server je pronajatý hardware od poskytovatele do užívání zákazníka. Za funkčnost a opravy serveru ručí poskytovatel. Obvykle dedikovaný server zůstává v datovém centru poskytovatele a zákazník k němu nemá fyzický přístup. Důležitou vlastností dedikovaného serveru je vlastní unikátní IP adresa.

Server housing

Server housing je případ serverhostingu, kdy se nejedná o pronajatý server, ale zákazník svůj vlastní server umístí do datacentra. To se stará pouze o připojení serveru k internetu a běh datacentra. Vše zbylé je na zákazníkovi. Jde o nejlevnější variantu serverhostingu.

Cloud hosting

Cloud hosting je metoda používání online virtuálních serverů, které lze podle přání vytvářet, modifikovat a mazat. Zdroje, jako jsou CPU jádra a paměť, alokuje cloudovým serverům fyzický server, který je hostí, a může být nakonfigurován podle toho, jaký zvolí vývojář operační systém a doprovodný software. Cloud hosting se může použít pro hostování webů, odesílání a ukládání emailů, nebo k distribuci webových aplikací a jiných služeb.

AzaŽurnál

2 komentáře: „Webhosting zdarma. Free hostingy 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *