To už je katastrofa, další propady

Česká chatová scéna IX.
1. listopadu 2019

V měsíci říjnu proběhl další pravidelný statistický průzkum návštěvnosti českých chatovacích a komunitních portálů. Dnešní zveřejnění posbíraných dat bude nejrozsáhlejším přehledem o chatovací scéne z českého četového rybníku. A řekněme si předem k výsledkům, že je to značná katastrofa.

Úvodem pár vysvětlivek. V tomto průzkumu již nebyl zahrnut chat KecejChat, neboť v listopadu tohoto roku bude ukončovat činnost a je nyní přístupný jen některým. Dále připomeneme u chatu Chat.cz, že čísla v tabulkách v závorce značí počet registrovaných uživatelů, neboť je to jediný chat, kde mohou přistupovat i anonymové, tedy neregistrovaní uživatelé.

Začněme ostrými daty podzimního průzkumu. Nejdříve si ukážeme počet lidí přihlášených na portály jednotlivých chatů. Tento údaj je zjistitelný u 3 z 5 portálů.

Statistika 2019 - Portály

Dále si ukážeme návštěvnost přímo v chatovacích místnostech, a to celkově i s vyloučením sex kategorií.

Statistika 2019 - Chat bez sex kategorií
Statistika 2019 - Chat celkem

Nyní se podíváme na vývoj návštěvnosti celé chatové scény ohledně uživatelů zdržujících se v tzv. pokec kategoriích, tedy mimo erotické kategorie.

Statistika 2019 - Graf - Chatová scéna

Tady vidíme na grafu ten až neskutečný propad celé chatové scény v segmentu „pokec“.

Z 666 uživatelů z jara 2016 se v současné době pohybuje na chatech už jen pouhých 286 lidí. Při vědomí, že se jedná o součet ze všech chatů, je to již opravdu katastrofický stav.

Projděme se po jednotlivých portálech a ukažme si přehledně na grafech jejich situaci v čase u jednotlivých segmentů.

XChat

Statistika 2019 - Graf - XChat Portál
Statistika 2019 - Graf - XChat Chat celkem
Statistika 2019 - Graf - XChat Chat bez sex kategorií

Jak vidíme, tak propad návštěvnosti na celém portálu je značný. Připomeňme si, že v roce 2016 převzala XChat od Centrumu (Economia a.s.) společnost 42ideas s.r.o. Pokles návštěvnosti se jí ovšem naprosto nepodařilo zastavit, ač slibovala mnohé. Co se týče návštěvností samotného chatu, tak i zde je patrný velký propad a to hlavně v tzv. pokecových kategoriích, ač celkový propad nebyl až tak výrazný oproti předchozímu průzkumu z jara, v pokecových kategoriích byl pokles ovšem značný, z čehož plyne, že XChat se stává spíše SEX chatem, než místem pro pokec, a to i přes původní proklamace 42ideas, která chtěla nepoměr mezi „sexem a pokecem“ narovnat.

Líbímseti

Statistika 2019 - Graf - Líbímseti Portál
Statistika 2019 - Grar - Líbímseti Chat celkem
Statistika 2019 - Graf - Líbímseti Chat bez sex kategorií

Zde ten celkový propad na portálu je, jak už jsme zmiňnovali v minulosti, totálně děsivý. Poklesy zaznamenaly oba chatové segmenty, tedy jak „pokec“ tak celková návštěvnost na chatu.

Chatujme

Statistika 2019 - Graf - Chatujme Portál
Statistika 2019 - Graf - Chatujme Chat celkem
Statistika 2019 - Graf - Chatujme Chat bez sex kategorií

I zde je vidět značný propad návštěvnosti od roku 2014, tedy po skončení klasické verze Lidé.cz. Přitom Chatujme mělo ambice stát se nástupcem této v minulosti známé a oblíbené služby. Celkové propady i úbytek uživatelů v „pokecu“ jsou tu zde též patrné.

Chat.cz

Statistika 2019 - Graf - Chat.cz Chat celkem
Statistika 2019 - Graf - Chat.cz Chat bez sex kategorí

Toto je jediný chat, který si oproti předešlému jarnímu průzkumu polepšil. Ovšem je třeba zde zdůraznit, že je to především zásluhou toho, že na tomto portálu mohou býti přítomni i neregistrovaní uživatelé, kterým již není kladen ze strany těch registrovaných takový odpor jako v nedávné minulosti. Takže sice v celkových číslech předstihl tento chat SuperPokec, ovšem co se týče registronvaných uživatelů, pak stále zůstává na posledním místě.

SuperPokec

Statistika 2019 - Graf - SuperPokec Chat celkem
Statistika 2019 - Graf - SuperPokec Chat bez sex kategorií

Jediný chat, který si v minulém průzkumu polepšil, tak své výsledky nezopakoval a naopak se po vzedmutí propadl pod hranici 20.

Co říci závěrem? Doba chatovacím a komunitním portálům nepřeje, to je objektivní fakt. Každopádně ony chaty toho moc proti úpadku nečiní, a tak se celý český chatový rybník nachází tam kde je, tedy v naprosto katastrofálním stavu. O nějaké renesanci chatů se již zřejmě nedá uvažovat. Vše směřuje k tomu, co již zde na AzaŽurnálu bylo vyřčeno, tedy že klasické chaty dnes již jsou opravdu ve stavu v jakém je gramofon, víme, že něco takového existovalo, ovšem téměř nikdo to již nepoužívá.

AzaŽurnál

Jeden myslel na “To už je katastrofa, další propady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *