Střídavě oblačno až trvale zataženo. Statistika Jaro 2021

Česká chatová scéna XII.
22. dubna 2021

Pilně jsme sbírali data z návštěvnosti chatů a nyní vám je zpracovaná můžeme předložit, je tu oficiální Statistika Jaro 2021. Tato pravidelná statistická šetření děláme již od roku 2016. Jedná se vždy o půlroční statistické šetření, tedy dvakrát do roka. Postupně jsme rozšiřovali sledované segmenty a také zkvalitňovali průzkumy. V současné době je standardizována metoda, kdy sběr dat probíhá v rozsahu 21 dnů, kdy všechny dny v týdnu jsou rovnoměrně zastoupeny. Zároveň sběr dat nikdy neprobíhá v anomálních dnech, což jsou například státní svátky apod. Tudíž jak rozsah tak naše metodika zpracování a sběru dat dávají záruku, že výsledky mají nejvyšší možnou vypovídací hodnotu.

Statistika Jaro 2021- A jak vše dopadlo?

Podívejme se na výsledky aktuálního průzkumu, kde jsou tři sledované segmenty u českých chatovacích portálů a komunitních serverů, tedy Návštěvnost celého portálu (u těch chatů, u kterých je to možné a tato data lze objektivně získat), dále Návštěvnosti přímo chatovacích místností, kdy se sleduje jak celková návštěvnost, tak návštěvnost s vyloučením sex místností a kategorií.

Statistika českých chatů Jaro 2021

Jediným portálem, který vykázal v tomto šetření nárůst, bylo Chatujme. To těžilo hlavně z konce provozu dvou portálů Diskutníci a Lidé.cz, kdy největší podíl uživatelů získaly Diskuze, menší část migrovala i na službu Chat. Nárůst ovšem vykázal i chat Chat.cz, kde lze ovšem objektivně sledovat pouze tu chatovou část. Největší a legendární portál XChat se nadále propadal, zajímavá je ta skutečnost, že jediný segment, ve kterém vykázal nárůst, byly tzv. slušné místnosti na chatu. Server Líbímseti i v tomto průzkumu potvrdil již dlouhodobý katastrofální úpadek, kdy právě služba Chat.cz se na Líbímseti v jednom segmentu již dotáhla, v jiném tento též legendární komunitní portál dokonce předběhla. SuperPokec již navštěvuje v jeden okamžik méně než 15 lidí, tudíž se jen potvrdilo, že je již na vymření.

Dlouhodobá data a vývoj jednotlivých portálů

Statistika českých chatů v průběhu let - XChat

Jak vidíme, tak legendární XChat od roku 2014 ztratil více než polovinu uživatelů, kteří se přihlásí na Portál. Podobný úbytek o více jak 50 procent se za zmiňované období projevuje i přímo v chatovacích místnostech. Ne jinak je tomu v segmentu „Neeero místností“, kdy od sledovaného roku 2016 výrazně poklesly počty návštěvníků, každopádně je to trochu překvapivě jediný segment, který si oproti poslednímu průzkumu polepšil.

Statistika českých chatů v průběhu let - Chatujme

O Chatujme jsme již psali, že jako jediný navýšil návštěvnost ve všech segmentech. Za výrazně vyšší návštěvností všech sledovaných segmentů stojí již též zmiňovaná migrace části lidí z diskuzního fóra Diskutníci a seznamky Lidé.cz, kdy tyto portály ukončily provoz. I přes to zde pozorujeme v dlouhodobém horizontu od roku 2014 značný úpadek, téměř tisícovka lidí v jeden okamžik přihlášených na portál Chatujme je již jen dávnou vzpomínkou, v současné době, i přes výrazné zvýšení, se nachází na portálu něco přes 250 uživalelů.

Statistika českých chatů v průběhu let - Líbímseti

Kdysi velmi populární server Líbímseti už patrně jen dosluhuje. Na více než 3 700 přihlášených uživatelů může jen nostalgicky vzpomínat, v současnosti se jich na portálu sejde něco málo přes dvě stovky. Úbytek lidí přímo v chatovacích místnostech je ještě patrnější, na samotném chatu se jich nepohybuje více jak 50 a ve „slušných místnostech“ je to polovic.

Statistika Jaro 2021 - Statistika českých chatů v průběhu let - Chat.cz a SuperPokec

Ze zde zveřejněných tabulek je patrné, že k chatu SuperPokec se již nemá cenu moc vyjadřovat, vidíme že již jen dosluhuje. Na Chat.cz je to jak na houpačce, chvíli roste, chvíli se výrazně propadá, aby nakonec opět rostl. A v současnosti, jak jsme též již zmiňovali, začíná zastiňovat i katastrofální Líbímseti.

Závěrečné hodnocení

Dnes jsme vám přinesli nejrozsáhlejší zveřejnění dat v celé historii statistických průzkumů. Kdybychom měli hodnotit celou českou chatovou scénu, patrně bychom se již pouze opakovali. Ano, trvalý pád zájmu o klasické chaty přetrvává, a pravděpodobně tomu tak bude i nadále. Takže nashledanou za půl roku, při podzimní statistice.

AzaŽurnál

Jeden myslel na “Střídavě oblačno až trvale zataženo. Statistika Jaro 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *