Propad neskončil, propad trvá

aneb česká chatová scéna III

15.12.2016

Na počátku prosince se uskutečnilo další statistické šetření ohledně návštěvnosti českých chatů. Tento průzkum se konal ve stejném duchu jako poslední šetření konané v měsíci březnu tohoto roku a tak bude možné srovnávat. Opět jsme sledovali návštěvnost chatů s vyloučením sex kategorií, tedy počty uživatelů nacházejících se přímo v místnostech toho kterého chatu. Průzkum zahrnuje všech 7 dnů v týdnu a proto je velice přesný. Údaje byly sbírány v době největších návštěvností na chatech, tedy vždy ve večerních hodinách v rozmezí 21:00 – 21:30.

Jak to bylo po konci staré verze Lidé.cz

Nejdříve si ukážeme data z dubna roku 2014, což bylo krátce po konci starých Lidé.cz. Čísla zahrnují celkovou návštěvnost jednotlivých chatů.

Statistika návštěvnosti chatů Duben 2014 (po konci staré verze Lidé.cz)

Jak jsme si řekli, náše nejnovější data jsou s vyloučením sex kategorií. Každopádně i celková návštěvnost chatů po více než dvou letech od zde uvedené tabulky výrazně poklesla. Řekněme si otevřeně, že platforma chat nejen že skomírá ale už se téměř potácí v klinické smrti. A to ukazují i nejnovější čísla, neb pokud sečteme návštěvnosti všech chatu, opakujeme bez sex kategorií, pak zjistíme, že na všech chatech dohromady chatuje v jeden okamžik pouhých 577 lidí. Ano, toto je velmi tristní realita a dá se říci, že my, kteří zůstáváme této platformě zvané chat věrni, jsme již takovými posledními mohykány.

Statistika Prosinec 2016

Pojďme se tedy podívat na to, jak si vedly jednotlivé chaty, a pro srovnání podobný průzkum z března letošního roku.

Zhodnocení

Jak můžeme vidět, tak všem chatovým službám poklesla návštěvnost, krom jediného chatu, toho nejmladšího, tedy Chat.cz, ten jediný zaznamenává i vzhledem k datům roku 2014 nárůst návštěvnosti.

Nejsmutnější je tento fakt zřejmě pro XChat, který na začátku roku změnil vlastníka. Firma 42ideas ústy svého hlavního společníka a jednatele Jana Zálešáka (GymJWM) se kasala hláškami o vyrvání chatu ze spárů korporací, slibovala, po letech nevývoje a chátrání Xchatu pod Centrum.cz (Economia a.s.), vylepšení, rozvoj a nové návštěvníky. Jak ovšem vidíme z tabulky, propad XChatu je v podstatě totožný s dalšími dvěma srovnotalnými chaty. Tedy jako by se nic nestalo, úpadek XChatu se nepodařilo zastavit, všichni kdo navštěvují tento server to vidí na vlastní oči a dokládají to i tato tvrdá data.


Pokud bychom udělovali nějakou anticenu, za nejhorší chatový počin, mohli bychom jí např. pojmenovat „Hnědá dee malina“, pak by zcela bezkonkurenčně náležela za rok 2016 Janu Zálešákovi (GymJWM). Konkurovat by mu snad mohl vzdáleně jen Jan Říha se svým náhlým vypnutím mikrochatu BezvaChat a jeho nedávným opětovným spuštěním. Ovšem zde bychom srovnávali nesrovnatelné, proto by Janu Říhovi slušela spíše cena „Trapnost roku“.

AzaŽurnál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *