Po jarním covid vzedmutí opět těžké pády. Statistika Podzim 2020

Česká chatová scéna XI.
24. října 2020

Pravidelný statistický průzkum návštěvnosti chatů, který probíhá vždy dvakrát do roka, na jaře a na podzim, právě nyní píše svou jedenáctou kapitolu. Statistika Podzim 2020 je tu, tak se pojďme podívat na výsledky.

Statistika Podzim 2020

Než budeme srovnávat a hodnotit, ukážeme si ucelené výsledky z tohoto podzimního statistického šetření kompletně v jediné tabulce. Následovat budou tabulky k jednotlivým sledovaným segmentům. Čísla v závorce u chatovacího portálu Chat.cz značí počet registrovaných uživatelů, neb tento jediný portál umožňuje návštěvovat chat i pro neregistrované a nepřihlášené, tedy tzv. anony. Tudíž je třeba uvádět obě hodnoty, nechť srovnáváme jablka s jablky.

Návštěvnost chatovacích portálů - Statistika Podzim 2020

V úvodu si ještě řekněme, že česká chatová scéna a její jednotlivé portály zaznamenávají dlouhodobý a výrazný pokles, který se zastavil v minulém sledovaném období, tedy na jaře, v době pandemie koronaviru, některé portály dokonnce posílily. Jak uvidíme ze zde zveřejněých dat, pak se většina portálů vrátila ku klesajícímu trendu a minulé sledované období bylo spíše jakousi anomálií.

Nyní se podíváme na segment Portál.

Návštěvnost - Portál

Největší český chatovací portál XChat byl v minulém šetření jediný, který se i za první koronavirové vlny propadal, jak můžeme vidět u segmentu Portál, pak jeho pád pokračuje. Líbímseti v podstatě navázalo na čísla z minulého podzimu, na jarní koronavirové vzedmutí nenavázalo. Výrazně si pohoršil portál Chatujme, a to nejen ku letošnímu jaru, nýbrž i loňskému podzimu. Vzhledem ke skutečnosti, že se na Chatujme přesunala část uživatelů z portálu Diskutníci, který ukončil svou činnost, pak takto slabá čísla, právě v segmentu, kde by se přesun měl promítnout, jsou opravdu na pováženou.

Přejděme na statistiku návštěvnosti chatu u jednotlivých portálů.

Návštěvnost - Chat (celkem) - Statistika Podzim 2020

Zde můžeme pozorovat opakovaný nárůst návštěvnosti chatu u portálu Chat.cz, který jediný vykázal zlepšení ve dvou po sobě jdoucích průzkumech. Oproti jaru si polepšil i XChat, zde ovšem musíme dodat, že byl právě v minulém průzkumu jediným portálem, který si ve všech sledovaných segmentech, tedy i v segmenu chat, pohoršil. A jak vidíme, číslům z podzimu minulého roku je stále na hony vzdálen. Chatujme se i v tomto segmentu výrazně propadlo, a to i vzhledem opět k datům z podzimu minulého roku. Líbímseti také nenavázalo na jarní vzedmutí, ovšem oproti číslům z podzimu loňského roku si polepšilo. SuperPokec už se pomalu začíná blížit dnes již neexistujícímu BezvaChatu a se znalostí věci už tento portál bude jen tiše dosluhovat.

Pokec nakonec

Návštěvnost - Chat (bez sex kategorií)

Nejdéle sledovaným segmentem je návštevnost tzv. pokecových místností chatu na všech portálech, tedy návštěvnost s vyloučením SEX kategorií a místností.

Tady se potvrzuje již dlouhodobá skutečnost, že ač je XChat celkově řádově jinde od ostatních portálů, pak v tomto segmentu se jeho „velikost“ nijak výrazně neprojevuje. XChat padal na jaře, a padá i nadále v tomto podzimním průzkumu. Druhé v pořadí je dlouhodobě Chatujme, ale i zde můžeme vidět hluboký pád, a to i vzhledem k loňskému podzimu. Líbímseti, možná trochu překvapivě, v tomto segmentu roste ve dvou průzkumech za sebou.

Závěr – Statistika Podzim 2020

Česká chatová scéna je v hluboké krizi, potvrdil to i tento nejnovější statistický průzkum. Zdá se, jako by provozovatelé už jen čekali na to, kdy jim odejde poslední uživatel. Bujaré období houfných návštěvností chatů se již jeví jako prehistorická skutečnost. Neklesejme na mysli, statistika nám to vyčíslí. A my se u ní sejdeme opět za půl roku, tedy na jaře 2021.

AzaŽurál

Jeden myslel na “Po jarním covid vzedmutí opět těžké pády. Statistika Podzim 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *