Klasické chaty – Další propad

Česká chatová scéna V.
04.11.2017

A je tu další v řadě článků s podtitulem Česká chatová scéna, tentokráte již s číslicí V. Pravidelně sledujeme návštěvnosti jednotlivých chatů a v měsíci říjnu, jsme si řekli, že provedeme další takové statistické šetření, abychom vás mohli seznámit s tím, kam celá chatová scéna a jednotlivé klasické chaty směřují. Ten trend je již evidentní. Pojďme si to podrobně rozebrat u 4 tabulek.

Tento průzkum a vyhodnocení je trochu rozsáhlejší, neb jsme tentokráte nesledovali jako obvykle pouze návštěvnost s vyloučením sex kategorii ale i návštěvnost celkovou. Tak se pojďme hned na ty rozdíly podívat.

Klasické chaty – Návštěvnost Podzim 2017

Celková návštěvnost 10/2017
Návštěvnost s vyloučením sex kategorií 10/2017

Rozdíly jsou hned dva, v tom jak si vede XChat a další chaty a v jednom případě i prohozené pořadí v žebříčku. Z první tabulky lze jasně vyčíst, že XChat je široko daleko největším chatem co do počtu návštěvníků. Poté je dlouho dlouho nic a pak teprve v naprosto jiných početních relacích a řádech další chaty. A jak vidíme, v celkových číslech je na 2. místě Líbímseti, ovšem pokud vyloučíme sex kategorie, pak druhé místo zaujímá Chatujme.

Ještě jeden takový postřeh, můžeme si všimnout, že ta čísla z tabulek se logicky liší, až na jeden chat (nepočítáme li mikrochat BezvaChat, neb ten je nejen zde uváděn spíše do počtu), a tím chatem je SuperPokec. I přesto, že tento chat má svojí sex kategorii, čísla z obou tabulek jsou stejná. S trochou humorné nadsázky by se dalo říci, že zdejší prostředí je až tak sterilní, že ani sexu nepřeje.

Nyní se podívejme na dlouhodobější srovnání celkových návštěvností jednotlivých chatů.

Po tři a půl letech je propad návštěvnosti chatů značný. Údaje z dubna 2014 jsou krátce po zrušení klasického chatu na Lidé.cz. Od té doby všem chatům vydatně ubyli uživatelé, tedy až na Chat.cz, který jediný vykazuje v dnešní době dokonce vyšší čísla než v dubnu roku 2014.

Klasické chaty – Čistě „pokecové“ návštěvnosti

A nyní již pojďme na nejdůležitější část, kdy ve víceméně pravidelných intervalech sledujeme již po několikáte počty návštěvníků jednotlivých chatů s vyloučením sex kategorií.

Klasické chaty - Návštěvnost bez sex kategorí

Hodnocení AzaŽurnálu

Nejdříve zhodnoťme celková čísla ze všech chatů, trend je zcela jasný, z 666 lidí pobývvajících na chatech v nesex místnostech se postupně dostáváme až k současnému stavu 452 uživatelů. A nyní po jednotlivých chatech a začněme tím největším, tedy XChatem. Po zabrždění pádu a dokonce lehkém nárůstu v minulém období se XChat znovu propadá a to ještě do horších čísel než z konce roku 2016. Na druhém místě je již ve druhém období za sebou Chatujme, které i v tomto průzkumu předběhlo Líbímseti, i tento chatovací server ovšem vykázal nižší čísla než v předešlém období.

Jak už jsme konstatovali v minulém článku, Líbímseti, které obsazuje třetí místno, je opravdovou katastrofou vzhledem ke své zářné minulosti. I další chat v pořadí si mírně pohoršil, boom návštěvností z konce roku 2016 je na Chat.cz opravdu již trvale minulostí. A tak jediným chatem, který vykazuje vyšší návštěvnost oproti minulému období je SuperPokec, pohybujeme se ovšem v řádu jednotek.

Tudíž ani nejnovější statistické šetření nepřineslo žádná překvapení. Naopak se jen potvrzuje klesající trend v návštěvnostech českých klasických chatů a s pravdpodobností rovnající se jistotě se již žádná renesance nedá očekávat.

AzaŽurnál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *