CZ chaty – Změna trendu se nekoná, po výkyvu opětovný pád

Česká chatová scéna VIII.
02.04.2019

V posledním podzimním průzkumu se zdálo, že trvalý a dlouhodobý propad návštěvností českých chatů se zastavil, jak už napovídá titulek, nic takového se neděje. Naopak, zdá se, že v předešlém období šlo o jakousi anomálii, o to hrůznější propad se koná v těchto jarních dnech. Vše si opět ukážeme na tabulkách a tentokráte i grafech. Už nyní si můžeme říci, že jediným ze všech sledovaných chatů, který si velmi mírně polepšil, je SuperPokec. Ostatní CZ chaty, a s tím celá chatová scéna se výrazně propadly.


Ukážeme si to hned na třech úvodních grafech. Prvním z nich je celková návštěvnost chatů (tedy jako vždy přítomnost uživatelů v chatovacích místnostech, neb tento jediný ukazatel je dokazatelně srovavnatelný a zjistitelný)

CZ chaty - Celková návštěvnost

Jak vidíme, od jara 2014, kdy skončilo klasické Lidé.cz, a někteří uživatelé přešli na různé chaty, se počty chatujích lidí výrazně snižují.

Nyní si ukážeme graf, který znázorňuje návštěvnost chatů od jara 2016 až po letošní jarní dny, a to návštěvnost s vyloučením sex kategorií. Toto je nejsledovanější a nejdlouhodobější statistika AzaŽurnálu.

A posledním grafem bude součet všech chatů ohledně neerokategorií. Právě zde vidíme, že zastavení propadu bylo jen ojedinělé, a dlouhodobý klesající trend trvá.

CZ chaty - Chaty celkem

Ještě stojí za zmíňku dvě záležitosti. Jednak jsme upustili od vyřazení chatu Chat.cz ze statitiky, neb by to narušilo celkové statistické data a druhak jsme zpřesnili statistiku u nejmenšího z chatů, tedy KecejChatu, a stejně jako u Chat.cz uvádíme jak počty celkové, tak i počty pouze registrovaných uživatelů.

Nyní se již podívejme tabulkově, jak dopadl letošní jarní průzkum návštěvnosti jednotlivých chatů, a to v návštěvnostech celkových a s vyloučením sex kategorii.

Návštěvnost jednotlivých chatů celkem
Návštěvnost jednotlivých chatů s vyloučením sex kategorí

Závěrečné hodnocení

Přistupme tedy k závěrečnému hodnocení. O propadu celé chatové scény již byla řeč v úvodu. Nyní se podívejme na jednotlivé chaty. XChat se velmi výrazně propadl jak v celkové návštěvnosti, tak i v hlavní sledované statistice, tedy v počtech uživatelů v nesex kategoriích. Propady zaznamenaly i chaty Chatujme.cz, jakožto 2. největší chat v současnosti, a i nadále katastrofálně zmírající Líbímseti, a to v obou sledovaných segmentech.

Jediným chatem, který si mírně polepšil, je SuperPokec, u něhož si již po několikáté připomeňme, že je z těch hlavních chatů bez sex kategorií a místností, ač je na svém portálu má. Chat.cz je další, po Líbímseti, katastrofou, neb po zavedení registrací na pozvánky se ještě výrazněji propadl. A nutno zmínit, že všechna sledovaná data jsou opět jako v předchozích průzkumech, aby to bylo srovnatelné, z večerního primetimu, přes den je ovšem na chatu Chat.cz návštěvnost srovnatelná s již neexistujícm BezvaChatem, tedy pohybující se v řádech jednotek. Nu, a KecejChat je tu uveden opravdu jen pro statistiku.

Už tu byla v předešlých statistikách řeč o posledních chatových mohykánech. AzaŽurnál se domnívá, že může brzy nastat doba, kdy klasické chaty budou v povědomí stejně, jako jsou dnes gramofony. Tedy bude se vědět, že něco takového existovalo a v minimálním množství existuje, ovšem nikoho to vlastně v současném světě, reálném i virtuálním, moc nezajímá. Pro někoho možná smutný ale naprosto reálně vystihující závěr.

AzaŽurnál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *