Chaťák – ohrožený druh.

aneb česká chatová scéna IV.
11.05.2017

Už je to tak. Po posledním statistickém šetření jsme konstatovali, že se chat jako platforma nachází v klinické smrti a lidé pohybující se na chatech a hledající zde běžný pokec, jsou již posledními mohykány. Po nejnovější statistice, která vzešla z období počátku května můžeme říci, že je již opravdu chaťák ohrožený druh, čelící vysokému riziku vyhynutí v blízké budoucnosti.

I tentokráte se statistické šetření zaměřilo stejně jako průzkumy předešlé, aby bylo možné srovnávat, na počty chatujících na jednotlivých chatovacích serverech, s vyloučením sex kategorií, v primetimeu.

Statistika českých chatů Jaro 2016

Nejprve celkový pohled. Jak vidíme z přehledné tabulky, tak celkové počty chatujících na všech sledovaných chatech mají zcela jasný klesající trend. Z březnových 666 uživatelů v minulém roce se propadly počty chatujících nacházejících se v jednu chvíli na všech chatových službách ku dnešním 512.

A jak si tedy vedly jednotlivé chaty?

Nejlépe tentokráte dopadl Xchat, který si oproti konci minulého roku jako jediný polepšil, i tak se ale k hodnotám z března 2016 nepřiblížil. Naprosto katastrofálně to vypadá s kdysi velmi populárním Líbímseti, kdy během jednoho roku klesly počty chatujících téměř o polovinu. Podobně strmou křivku má i server Chatujme, který i přesto ovšem přeskočil Líbímseti a zaujal druhou pozici. Jediným chatem, který v minulém šetření rostl byl chat.cz, boom přesunu uživatelů z XChatu, který se konal od podzimu loňského roku, však opadl, a i zde došlo k úbytku uživatelů. Stále je ovšem tento chat v lepších číslech než byl před rokem. Pokles dlouhodobě zaznamenává i SuperPokec a BezvaChat zde uvádíme, neb návštěvnosti nepřekračují řád jednotek, spíše pro úplný výčet.

AzaŽurnál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *